Who's Who

Meet our school staff

 

Sue Hussey

Sue Hussey

Headteacher

Lee Johnson

Lee Johnson

Deputy Headteacher

SENDCo

Teaching Staff

Emily Cassidy

Emily Cassidy

Nursery class teacher

PE/healthy lifestyle leader

Georgia Richards

Georgia Richards

Reception class teacher

Ven Stefanou

Ven Stefanou

Year 1 class teacher

Celia Pelly

Celia Pelly

Year 2 class teacher

Rebecca Harte

Rebecca Harte

Year 3 class teacher

Phonics leader and Lower KS2 leader

Alice Fisher

Alice Fisher

Year 4 class teacher

Hannah Namih

Hannah Namih

Year 5 class teacher

Science and Computing leader

Eve Goodman

Eve Goodman

Year 6 class teacher

English leader and Senior Leadership Team

Rose Smith

Rose Smith

Maths teacher

Maths leader, Leader of CPD and School Direct teacher mentor

Agnieszka Carewicz-Dunkley

Agnieszka Carewicz-Dunkley

EAL and Writing teacher

(3 days per week)

Sarah Tooke

Sarah Tooke

Individual support teacher

(1 day per week)

Molly Broadley

Molly Broadley

Student teacher

Sarah Cuthbertson

Sarah Cuthbertson

Drama teacher

(1 day a week, Bigfoot Arts)

Josh Cadman

Josh Cadman

Music teacher

(2 days a week, Sing Academy)

Nursery Officers

Harpal Nagra

Harpal Nagra

Marie Attobrah

Marie Attobrah

Teaching Assistants

Jayne Norris

Jayne Norris

Nursery

Michelle Chance

Michelle Chance

Reception

Tina Matthews

Tina Matthews

Year 1

Rita Allum

Rita Allum

Year 2

Sheila Morris

Sheila Morris

Year 3

Reading support

Kim Bull

Kim Bull

Year 4

Writing support and Maths groups

John Hancock

John Hancock

Year 5

Maths support

Jules Hurford

Jules Hurford

Year 6

Writing support

Alexis Smith

Alexis Smith

Maths support

Irene Thompson

Irene Thompson

Reading support

Wendy Yule

Wendy Yule

Reading support

SEN Teaching Assistants

Eliot Butler

Eliot Butler

Cyril Bagot

Cyril Bagot

Dorota Hubiak

Dorota Hubiak

Amy Wright

Amy Wright

Dee Skinner

Dee Skinner

Emotional Literacy Support Assistants

John Hancock

John Hancock

Jules Hurford

Jules Hurford

Cyril Bagot

Cyril Bagot

Midday Meals Supervisors

John Hancock

John Hancock

Kim Bull

Kim Bull

Sheila Morris

Sheila Morris

Rita Allum

Rita Allum

Tina Matthews

Tina Matthews

Cherrill Hall

Cherrill Hall

Maureen Gould

Maureen Gould

Office and Site Team

Sandra Duggan

Sandra Duggan

Finance and Administration Manager

Lindsay Miller

Lindsay Miller

Finance Officer

Susie Simpson

Susie Simpson

Administration Officer

Lisa Barnham-Hyatt

Lisa Barnham-Hyatt

Receptionist

Playcentre Team

John Hancock

John Hancock

Playcentre Leader

Eliot Butler

Eliot Butler

Layla Khassal

Layla Khassal

Irene Thompson

Irene Thompson

Sheila Morris

Sheila Morris

Cherrill Hall

Cherrill Hall

Escort from St Francis

Sports Coaches

Lee Draper

Lee Draper

(1 day a week, Fit for Sport)

Liliana Kepa

Liliana Kepa

(1 day a week, Fit for Sport)